1 Mart 2011 Salı

Ken taç diz dırırırıBugünün şüphesiz ki sosyal medyadaki tek konu blogspot'un yasaklanması. Hoş şu an ben de yasaklanan bir sitede, yasaklanan bir konu üzerinde yazıyorum.
Ve şu an yazıyı yazdığım site ile fikirlerimin çatışıyor olması kadar büyük bir ironi görmedim. Neyse burası Türkiye, rezil olmak yok biliyorsunuz.
Blogspot'un kapanıyor olması bir hayli ayağa kaldırdı insanları. Haksız değiller. Çünkü buradan ünlü olan birçok kardeşimiz bulunuyor.
Hatta evde göt yaymaktan, erkek peşinde koşmaktan başka işi olmayan, futbolun f'sinden anlamadan sadece sağdan soldan fotoğraf araklayarak futbol blog'u açan, sırf geyik olsun diyip testis kebabı yapan, sırf saldırmak ona buna küfür eden onlarca isim var... Bir şekile ünlü olmuş bu abilerimiz/ablalarımız.
Ha bir de bu işi hakkıyla yapanlar da var.. Yok değil. Benim de okumaktan keyif aldığım... Yerli ya da yabancı fark etmiyor. Maksat bir şeyler öğrenebilmek. Maksat, ufkumuzu bir milim bile olsa genişletebilmek.
Ama bunun yanında bir de çakallar var. Onlar da, maç yayınlayarak haksız çıkar elde edenler... Malesef ki konuyu buralara getirenler de onlar...
Digiturk, bilindiği üzere 321 milyon Euro karşılığında 4 yıllığına Spor Toto Süper Lig'in yayın haklarını aldı. Dikkat çekmek isterim ki, ligin yabancı kanallarda yayını geçtiğimiz günlere kadar yoktu. Milan Kulübü'nün başkanı ve aynı zamanda İtalya Cumhurbaşkanı olan Silvio Berlusconi'nin kanalı Mediaset'in sadece derbilerin yayın hakkını almasıyla yurt dışına açılımı yaptık.
Bu derece takip edilmeyen bir lige, 321 milyon Euro veren Digiturk, haliyle maçların başka bir yerden izlenmesini istemiyor. Hatta webTV denilen ve çok cüzzi bir rakamla maçları takip edebiliyorsunuz.
Ha ama buna rağmen, yok ben "0.facebook.com" kafasındayım, her yere bedava gireceğim diyenlerin sayısı malesef ki çok fazla.
Bedava maç izleyeceğim diye, diğer blogger'lar da şu anda ateşte. Haksız değiller. Onlarca saatlik bir emek var. Uğraşılmışlık...
Tamam onlar seslerini çıkartmakta çok haklılar. Ama Digiturk de haklı. Sen hem bu kadar pazarı olmayan bir lige 1 milyar Euro'dan fazla bir rakam öde, hem de "beleştepe"ye konuşlanmışlarla mücadele et.
Digiturk'ün bu savaşına hak veriyorum. Ancak bizim ülkemizde "pire için yorgan yakma" kültürü var. Bu sebepten ötürü blogspot yasaklandı (Ne yasaklanması lan, bildiğin bu siteden yazıyorum auhseuhdfuwerhe. Neyse sapıtmayayım). Her porno sitesini teker teker ayıklayıp bulan Türk Telekom yetkilileri, biraz da bu uğraşını blog siteleri için yap.
Ha kıymetli blogger abilerim/kardeşlerim/ablalarım... Sizler de gidin bi domain alın la!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder